Тема: женщина
Показать сообщение отдельно
  #38  
Старый 01.12.2007, 00:47
Zmicier Zmicier вне форума
Member
 
Регистрация: 15.12.2006
Адрес: Бабруйск
Сообщений: 59
Время Online: N/A
Тое што Вы пішыце, вельмі страшна. Але я не думаю, што легалізацыя абортаў зьвязана з патрэбамі медыцыны. Тут магчыма больш палітычна-эканамічныя прычыны. Па-першае, гэтым правам у асноўным карыстаюцца людзі, якія не маюць дастаткова сродкаў, каб утрымаць дзіця. Гэта ў асноўным моладзь. Ім даецца магчымасьць з раньняга ўзросту займацца сэксам, не адчуваючы адказнасьці і такім чынам здымаць псыха-фізычную напружанасьць пераходнага ўзросту, якая ў Заходніх краінах здамаецца грамадска-палітычнай ці інтэлектуальнай дзейнасьцю. Другое- гэта падрымка грамадствам гэтай з'явы, зьвязаная зь няздольнасьцю ўлады забясьпечыць патрэбны ўзровень жыцьця маладым сем'ям і дэградацыяй рэлігіі, якая таксама не патрэбна ўладзе, бо веруючы чалавек разумее дзе Сьвяты а дзе "праваслаўны атэіст", як ён сябе называе.
Я тут сказаў пра Захад, але ў іх таксама пачынаюцца нейкія зрухі да ідыятызму: забарона сьмяротнага пакараньня забойцаў і гвалтаўнікоў і дазвол забіцьця дзіцяці. Але на маю думку на Захадзе адумаюцца, а вось у нас ня думаю.
ЗЫ: Беларусь - адзіная краіна ў Эўропе дзе дазволена сьмяротнае пакараньне...
ЗЫ2: "Главный акушер-гинеколог министерства здравоохранения Светлана Шилова сообщила, что в нашей стране не планируется запрещать прерывание беременности. По ее мнению, запрещение абортов может привести к негативным последствиям: повышение случаев смертности новорожденных" 17.10.07
__________________
"Край мой родны, зьнішчаны, зьбіты,
зьліты крывёю, сьлязьмі абмыты..."
Язэп Фарботка
Ответить с цитированием